Hydro-kan serwis

Centralne Ogrzewanie, Kotły i Pompy Ciepła - Instalacja Gazu

Pogotowie Hydrauliczne - Przyłącza Wody i Kanalizacji

Menu

Kotły Gazowe

Instalacja Pieca - Wymiana i Montaż Pieców C.O.

Instalacja pieca na gaz, prąd, pellet czy ekogroszek może przyczynić się do zmniejszenia Twoich obecnych wydatków na ogrzewanie oraz ułatwić obsługę sterowania temperaturą w domu i firmie. 

Cena pieca na gaz i innych

Powszechnie wiadomo, że kotły CO na różne paliwa są nadal dla wielu Klientów atrakcyjną alternatywą wobec popularnych pomp ciepła, które na etapie inwestycyjnym są wciąż droższe od pieców. 

Który piec na gaz lub inne paliwo wybrać?

Aby dobrze wybrać nowy piec centralnego ogrzewania, musisz odpowiedzieć sobie na te pytania:

  • Jaka moc kotła będzie odpowiednia? W nowym mieszkaniu lub niewielkim domu, który dodatkowo ma nowoczesna termoizolację, szczelne okna i drzwi oraz odporny na utratę ciepła dach możesz pozwolić sobie na mniejszą moc kotła, np. Brotje QWHC 20/24. W dużym domu lub w mieszkaniu z zabytkową stolarką i brakiem ocieplenia na ścianach, warto wybrać mocniejszy model tego producenta, np. WHBK lub konkurencyjny piec De Dietrich z serii MCR3 evo 15T, 24T, 35T.
  • Które paliwo najbardziej się opłaci? Ceny gazu, pelletu czy ekogroszku mają dynamiczne ceny, ale nie warto kierować się tylko nimi. Moc nowego pieca i zapotrzebowanie energetyczne Twojego lokalu (kubatura i szczelność) połączone z kosztem wybranego paliwa wpłyną wspólnie na Twoje rachunki za ciepło jesienią i zimą. 
  • Kto będzie obsługiwał piec? Piec gazowy z prostym panelem do obsługi wymaga tylko umiejętności obsługi włącznika i obsługi intuicyjnego sterownika pokojowego. Inne kotły na paliwo stałe, np. pellet czy ekogroszek będą potrzebowały większych umiejętności oraz siły, co ma znaczenie szczególnie w domach rodzin z dziećmi i dla osób starszych.
  • Dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny? Nowy kocioł dwufunkcyjny podgrzeje ciepłą wodę użytkową CWU bez potrzeby instalacji zbiornika na wodę, tymczasem jednofunkcyjny piec posłuży Ci do ogrzewania i nagrzania zbiornika CWU, który otwiera szanse na montaż cyrkulacji ciepłej wody. Dzięki niej ciepłą wodę w kranie możemy mieć juz po chwili, bez zbednego czekania.

Oprócz wspomnianych wyżej produktów marek De Dietrich oraz Brotje oferujemy montaż instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem kotłów centralnego ogrzewania od znanych i sprawdzonych marek Saunier Duval, Viessmann, Berreta czy Arriston.

Jak przebiega instalacja pieca C.O.

Montaż pieców gazowych i innych wymaga odpowiednich uprawnień, które posiadamy.  Instalacja pieca gazowego kończy się przeprowadzeniem przez nas próby szczelności oraz instruktażem z obsługi systemu, aby nie sprawiał on problemów domownikom.

HYDRO-KAN Serwis świadczy także usługi montażu systemów regulacji automatyki do kotłów, pieców czy piecyków gazowych. 

Chcesz zapytać o szczegóły montażu nowego pieca lub polecane Tobie urządzenie? Zadzwoń na 737 828 066, by otrzymać bezpłatną poradę wstępną. Jeśli interesuje Cię nasza oferta, prześlij do nas informację o powierzchni lokalu, typie budynku (blok? kamienica? dom jednorodzinny? biurowiec?) i ewentualnej termoizolacji (ściany, stolarka, dach) przez ten formularz kontaktowy.

Polecamy Ci także lekturę poradnika o:

Kotły Gazowe