Hydro-kan serwis

Centralne Ogrzewanie, Kotły i Pompy Ciepła - Instalacja Gazu

Pogotowie Hydrauliczne - Przyłącza Wody i Kanalizacji

Menu

Ogrzewanie Podłogowe

Przejście ze standardowego ogrzewania grzejnikowego na podłogowe szybko podbija rynek techniki grzewczej w Polsce, także w Jeleniej Górze i okolicach. 

Coraz głośniej jest o zaletach podłogówki - m.in. o pozytywnym wpływie na rachunki właściciela nieruchomości, zdrowie jej użytkowników oraz kubaturę i styl wnętrz.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podpodłogowe?

  • Komfort - prosty sterownik ułatwia automatyczną i ręczną modulację temperatury, a ciepło pod stopami to rozkoszna przyjemność podczas jesieni i zimy
  • Oszczędności - podłogówka z połączeniu z OZE, np. pompą ciepła, pomoże obniżyć wydatki na ogrzewanie w sezonie grzewczym
  • Zdrowie - temperatura z ogrzewanej podłogi rozchodzi się równo po wszystkich pomieszczeniach, dzięki czemu unikamy tzw. stref zimna, a brak grzejników, trudnych do odkurzania, podnosi poziom czystości i nawilżenia powietrza wewnątrz
  • Przestrzeń do życia - zwiększa się po usunięciu grzejników, pozwalając jednocześnie na dowolne ustawienie mebli, blokowanych wcześniej przez kaloryfery i konwektory
  • Trwałość - wytrzymałość ogrzewania podłogowego jest znacznie dłuższa niż grzejników, które warto wymieniać co 8-10 lat

Jaka podłoga pasuje do ogrzewania podpodłogowego?

To ważne pytanie, bo wybór odpowiedniego podkładu, izolacji oraz materiału podłogi wpłynie na trwałość instalacji oraz jej wydajność, a zatem i wysokość rachunków za ogrzewanie.

Najlepiej sprawdzą się tu płytki ceramiczne oraz panele winylowe. Oba materiały mają sporą odporność na ścieranie oraz dobrze przewodzą ciepło dzięki niskiemu współczynnikowi oporu cieplnego. Choć ostateczny wybór zależy od Ciebie.

HYDRO-KAN Serwis jako monter ogrzewania podłogowego oferuje je w wersji wodnej. To system gęsto ułożonych rur rozprowadzających pod podłogą wodę podgrzaną przez źródło ciepła (piec, pompę ciepła). Ciepła woda przekazuje dodatnią temperaturę na całą powierzchnię podłogi, która z kolei podgrzewa równomiernie powietrze w lokalu.

Wyrównanie podłogi, oczyszczenie jej powierzchni i wygładzenie to niezbędna część prac do wykonania przed ułożenie instalacji ogrzewania podłogowego, którą HYDRO-KAN Serwis wykonuje u każdego klienta, dobierając przy tym odpowiedni do instalacji materiał wytrzymałego podłoża i izolacji kumulującej energię cieplną dla podłogi.

Ile kosztuje montaż ogrzewania podłogowego?

Cena metra ogrzewania podłogowego zależy przede wszystkim od jakości komponentów i stopnia skomplikowania montażu. Jeśli chcesz, szybko przygotujemy dla Ciebie wycenę takiej inwestycji.

Planujesz montaż podłogówki? Porozmawiaj z nami - 737 828 066 - lub napisz od razu przez ten formularz kontaktowy. Daj przy tym znać, jak wygląda Twój lokal (mieszkanie, dom, metraż, termoizolacja).

Możesz także poczytać o innych elementach techniki grzewczej w ofercie HYDRO-KAN Serwis:

Ogrzewanie Podłogowe